Strona główna » Aktualności » Otwarcie bloku operacyjnego

Otwarcie bloku operacyjnego

Wtorek, 25 Październik 2011 19:33

14 października w Szpitalu Ogólnym w Kolnie został otwarty nowy blok operacyjny. Dzięki tej inwestycji w naszym szpitalu poprawi się dostępność do wysokiej jakości lecznictwa specjalistycznego i technik mało-inwazyjnych w zakresie chirurgii ogólnej oraz ortopedii. Remont nowych sal operacyjnych oraz nowe wyposażenie kosztowało Szpital w Kolnie około 3 mln złotych. Część środków na sprzęt medyczny oraz klimatyzację pochodzi z Unii Europejskiej – 43%. Doposażenie i modernizację bloku wsparło także Starostwo Powiatowe w Kolnie - 13%. Natomiast remont sal operacyjnych, czyli 44% kosztów to środki własne naszej jednostki, które pochodziły z kredytu poręczonego przez Zarząd Powiatu Kolneńskiego, w kwocie 1 mln zł.

W otwarciu nowego bloku i prezentacji zakupionego sprzętu medycznego uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz członkowie władz lokalnych z regionu kolneńskiego.

Zmieniony: Wtorek, 25 Październik 2011 20:20