Strona główna » Aktualności » Rozpoczęcie działalności Medycznego Laboratorium Mikrobiologicznego

Rozpoczęcie działalności Medycznego Laboratorium Mikrobiologicznego

Czwartek, 19 Styczeń 2012 23:06

Informujemy, że z dniem 16 stycznia 2012 roku rozpoczyna działalność Medyczne Laboratorium Mikrobiologiczne Szpitala Ogólnego w Kolnie z lokalizacją w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej  - ul. Wojska Polskiego 4 ( „SANEPID” ) – I piętro.

W w/w laboratorium możliwe jest odpłatne wykonanie badań mikrobiologicznych tj. :
  • posiew moczu
  • posiew plwociny
  • posiew wymazów z gardła, jamy ustnej, ucha, worków spojówkowych
  • posiew wymazów ginekologicznych
  • posiew wymazów z ran wraz z identyfikacją patogenów i antybiogramem.

Mocz i plwocinę do badań pacjent pobiera samodzielnie według instrukcji opracowanej przez laboratorium – instrukcję pobrania, sterylne pojemniki do posiewu moczu i plwociny można pobrać w Medycznym Laboratorium Mikrobiologicznym przy ul. Wojska Polskiego 4 ( „SANEPID” ) lub w Laboratorium Analitycznym w szpitalu. Istnieje także możliwość zakupu sterylnych pojemników w aptekach.
Materiały do badań typu: wymaz z gardła, z nosa, wymazy ginekologiczne, wymazy z ran, ropa, wymaz z worków spojówkowych należy pobrać w jednostce zlecającej badanie (przez lekarza kierującego lub pielęgniarkę),  gdyż nie jest możliwy pobór materiału w laboratorium. Podłoża transportowe do wymazów są dostępne w Medycznym Laboratorium Mikrobiologicznym przy ul. Wojska Polskiego 4 ( „SANEPID” ) ) lub w Laboratorium Analitycznym w szpitalu.

Przyjmowanie materiału do badań odbywa się w godzinach:

8.00 – 13. 30
od poniedziałku do piątku

Cennik badań dostępny jest w Laboratorium Mikrobiologicznym, w Laboratorium Analitycznym i w kasie Szpitala Ogólnego w Kolnie przy ulicy Wojska Polskiego 69 ( I piętro).

Szczegółowe informacje: pod numerem telefonu: 513 162 902

Zmieniony: Czwartek, 19 Styczeń 2012 23:12